Ekonomi

BofA Jamf hisse hedefini 23 dolara yükseltti, nötr duruşunu koruyor

Perşembe günü BofA Securities, Apple cihaz yönetimi çözümlerinde uzmanlaşmış bir şirket olan Jamf Holding Corp. (NASDAQ:JAMF) için fiyat hedefini 21$’dan 23$’a yükselterek görünümünü düzeltti ve hisse senedi üzerindeki Nötr notunu korudu.

Karar, BofA Securities analistlerinin Jamf’in ilk Yatırımcı Günü’ne katılarak şirketin Apple cihaz yönetimi sektöründeki pazar payını artırma beklentileri konusunda daha iyimser bir görüşe sahip olmalarının ardından geldi. Analistler şirketin potansiyelini kabul etmekle birlikte, Jamf’ın en büyük iki müşteri dikeyinde, şirketin Yıllık Yinelenen Gelirinin (ARR) %46’sını oluşturan teknoloji ve K-12 eğitiminde devam eden talep zorlukları nedeniyle endişelerini de belirttiler.

Analistler, bu baskıların finansal modellemede dalgalanmaya yol açabileceğine ve ters rüzgarların beklenenden daha uzun sürmesi halinde hissenin yukarı yönünü potansiyel olarak sınırlayabileceğine dikkat çekti. Risklere rağmen BofA Securities, şirketin 2025-26 için yeni finansal hedeflerini kabul etti ve bu da gelir artışının yeniden hızlanacağını gösteriyor. Bununla birlikte, bu hedeflerle rahatlığa ulaşmanın, özellikle 2024 beklentilerinin gelir artışında bir yavaşlamaya işaret ettiği göz önüne alındığında, birkaç çeyrek boyunca sağlam bir uygulama gerektirebileceğini de belirttiler.

Revize edilen 23 $ fiyat hedefi, Jamf tarafından sağlanan rehberliği içeren güncellenmiş bir tahmini yansıtmaktadır. Nötr derecelendirme, analistlerin Jamf’ın stratejisinde ve pazar konumunda olumlu yönler görmelerine rağmen, şirketin kilit müşteri segmentleriyle ilgili yukarıda belirtilen riskler nedeniyle temkinli olmaya devam ettiklerini göstermektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberulukisla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu