Haber

SARIGÜL ASGARİ ÜCRET ARTIŞINI OLUMLU BULUYORUM

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 2023 yılında asgari ücretin yüzde 54,6 artışla 8 bin 506 TL’ye yükseltilmesini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçakla Ankara’dan saat 15.00’te İstanbul’a geldi. Sarıgül, İstanbul Havalimanı VIP Lounge’da asgari ücret artışına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Genel Başkan Mustafa Sarıgül yaptığı açıklamada, “Taban fiyat konusunda aylardır devam eden çalışmalar bugün somutlaştı. Günümüz kural ve koşullarında ülkemizin şartlarına baktığımızda taban fiyatı olumlu değerlendiriyoruz. ilk etapta “Sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.

‘4 AYDA BİR ENFLASYON ORANINA GÖRE ÜCRET SABİTLENMELİ’

Asgari fiyatın siyasi malzeme haline getirilmemesi gerektiğini belirten Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Ancak farklı bir teklifimiz var ve bundan sonra asgari fiyatı siyasetin gündeminden çıkarmak ve siyaset malzemesi haline getirmemek için enflasyon koşullarına göre dört ayda bir güncellenmesi gerekiyor. Asgari ücret dönemi geldiğinde bir siyasi partinin 25 lira, diğerinin 15 lira, diğerinin 20 lira olduğunu söylemek çok da mantıklı değil. Türkiye Değişim Partisi olarak sorumluluğunun bilincinde bir partiyiz. Her dört ayda bir taban fiyat enflasyon durumuna göre belirlenmeli ve taban fiyat politika malzemesi olarak Türkiye’nin gündeminden çıkarılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu