Haber

Kılıçdaroğlu yaptığı pazarlıkla bu noktaya geldi… Özdağ, ‘FETÖ’ dedikleri safta!

  • Haber7 – ÖZEL

HDP, Alâ Parti, SP, GP, DP ve Deva Partisi ile aynı çizgide olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, gerekçelendirme kararını Kemal Kılıçdaroğlu’na açıklayarak yaptığı suçlamalar ve aldığı sert yanıtlar hala sıcaklığını koruyor. .

ÖZDAĞ’DAN KAVUNCU’YA: FETÖ İLE ULUSLARARASI

MHP’yi bölmek amacıyla kurulan Âlâ Partisi’nde Meral Akşener ile birlikte yer aldı. Ümit ÖzdağÂlâ Party İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya Ekim 2020’de. FETÖ “Suçlandı. Özdağ, CNN Türk’te katıldığı programda Kavuncu hakkında şunları söyledi:

KAVUNCU: Ahlaksız İftira

Özdağ’ın iddialarının ardından Ahmet Hakan’ın yayınına telefonla bağlanan Buğra Kavuncu, şunları söyledi:

AKŞENER: İftira ve İhraç

Güzel Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Denge Partisi’nden ihraç edilmesine yol açan FETÖ mücadelesine ilişkin açıklama yaptı. Meral Akşener, Kasım 2020’de şunları söyledi:

OĞAN ERDOĞAN’A ÖZDAĞ KILIÇDAROĞLU’NA

Daha sonra Zafer Partisi’ni kuran Ümit Özdağ girdiği ilk seçimde oyların yüzde 2.27’sini aldı. Özdağ’ın partisi milletvekili seçemedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Zafer Partisi’nin de yer aldığı Çet İttifakı’nın adayı Sinan Ogan, ikinci tıpta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini açıkladı.

Ogan’ın aksine Özdağ, Kılıçdaroğlu ile anlaştıklarını açıklayarak HDP ve Uygun Partili Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini söyledi.

FETÖ DİYENLERLE ÇİZME TOPLANTISI

Böylece Ümit Özdağ, FETÖ ile itham ettiği Güzel Parti üyesidir. Buğra Kavuncuve kendini iftira atmakla suçlayarak Meral Akşenerile aynı çizgigeldi.

‘Tecavüz’ Yazan Bir Kısım

Özdağ, kendisi hakkında “çocukluğunda tecavüze uğramış bir çocuğun psikolojisinde” diyen Demokrat Parti’nin de Genel Başkanı. Gültekin Uysalparalel olarak oylamaya karar verdi.

PKK İLE PARALEL

Ümit Özdağ’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye yapması sonrası toplanan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP/PKK da Kılıçdaroğlu’na ikinci katta destek vereceklerini açıkladı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu